The Problem

As skis get wider, the weight increases due to added materials. For 2015, we set out to find a solution to retain a full wood core ski feel and performance, while reducing it's swing weight. We started by focusing on how and precisely where forces are applied in and out of a turn.

 • Síly při zatáčení: Oblast lyže podél obvodového hrany je nejnamáhanější částí, na níž je vyvíjen nejvyšší tlak především při zatáčení.
  Síly při zatáčení: Oblast lyže podél obvodového hrany je nejnamáhanější částí, na níž je vyvíjen nejvyšší tlak především při zatáčení.
 • Snadné přenášení váhy: střed a konce lyží nepodléhají při zatáčení tak vysokému tlaku jako hrany.
  Snadné přenášení váhy: střed a konce lyží nepodléhají při zatáčení tak vysokému tlaku jako hrany.
 • Síly při zatáčení: Oblast lyže podél obvodového hrany je nejnamáhanější částí, na níž je vyvíjen nejvyšší tlak především při zatáčení.
  Síly při zatáčení: Oblast lyže podél obvodového hrany je nejnamáhanější částí, na níž je vyvíjen nejvyšší tlak především při zatáčení.

Testing

After measuring the forces applied to a ski in a turn and in transition, we began prototyping many concepts.

The Solution

The strongest forces are applied on the skis exterior, while in transition, very little force is applied to the ski. We found a solution to target each of those areas with specific density core materials to reduce the skis swing weight 15%.

 • Dense Perimeter Core and Light Center Core
 • Tužší jádro po bocích

  Strength
  Stability
  Power
  Strategické umístění tužšího dřevěného jádra po bocích zvyšuje sílu tlaku na hranu a stabilitu při zahajování a ukončování oblouku.

 • Měkčí materiál uprostřed

  Ease
  Forgiveness
  Control
  Použitím měkčího dřevěného jádra uprostřed, ve špičce a patce jsme dosáhli celkového odlehčení středy,což usnadňuje zatáčení a dovoluje lyžaři lepší kontrolu nad lyží. Zároveň tolik nezatěžuje svaly a dělá lyžování snadnějším a příjemnějším.

Construction

The skis konical shaped core allows for targeted strength and performance, and a large range of lighter core materials for reduced swing weight.

Featuring:
Metal Laminate
Triaxial Braiding
Hybritech
Dense Perimeter Core
Light Center Core
Image konic construction

Revoluční konstrukce dřevěného jádra přenáší hlavní váhu lyže na její boční strany, což umožňuje vyšší výkon, sílu a stabilitu přímo na hranách. Současně došlo ke snížení váhy uprostřed a na okrajích lyže pro větší kontrolu při vyšších rychlostech či přejezdech nerovností.

K2 Konic Series

Our All-Mountain philosophy focuses on building versatile skis designed to encounter a variety of conditions and terrain. The mountain is at the heart of this philosophy, offering skiers more options that match their individual style and desired terrain.

Pro více informací o lyžích s technologií Konic klikněte na vybrané produkty níže